Twilight Fans Forum
Търсене

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Latest topics
» Честит рожден ден на Чоки!
Нед Авг 12, 2012 5:10 am by Мушки

» С колко завършихте 2011/2012?
Вто Юли 24, 2012 4:36 pm by sylar

»  Коя книга четете в момента? vol.2
Вто Юли 24, 2012 4:35 pm by sylar

» Какво яде/пи последно? vol.2
Вто Юли 24, 2012 4:31 pm by sylar

»  Как се чувстваш в момента? vol.2
Съб Юли 07, 2012 8:02 pm by Мушки

» tumblr.
Съб Юли 07, 2012 7:35 pm by Мушки

» Коя от дарбите на героите ви харесва най-много?
Съб Юни 02, 2012 5:49 am by rollinginthedeep.

» Скайп аватар vol.2
Чет Май 24, 2012 5:09 am by Мушки

» Taylor vs. Robert ?
Чет Апр 12, 2012 2:56 am by BellaCullen

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Affiliates

You are not connected. Please login or register

Проблеми с компютъра

Иди на страница : 1, 2, 3  Next

Go down  Съобщение [Страница 1 от 3]

1Важно! Проблеми с компютъра on Сря Юни 17, 2009 8:32 pm

sylar

you can't spell bass without ass
Ако имате такива,пишете тук

2Важно! Re: Проблеми с компютъра on Съб Юни 27, 2009 9:06 pm

xxSnejy;

Fanpire
Fanpire
Охх,ако успеете да ми помогнете ще съм ви много благодарна.Значи днес си изтеглих антивирусната Nod 32 и си сканирах компютъра.Намери ми 3 троянски коня.2 от тях антивирусната ги изтри,но другия не иска да го трие.Изписва ми това: Оперативна памет - Win32/Rootkit.Agent.ODG троянски кон - не може да се почисти.Моля ви помогнете ми.

3Важно! Re: Проблеми с компютъра on Нед Юни 28, 2009 12:30 am

-TingTing-

Fanpire
Fanpire
Пробвай в тази папка да изтриеш файла сама,но не съм съвсем сигурна дали ще стане.

4Важно! Re: Проблеми с компютъра on Нед Юни 28, 2009 12:52 am

hiding in your eyes.

Fanpire
Fanpire
едва ли ще стане с изтриване най-много да се рестартира компа.... а доколкото до коня : аз незнам , само внимавай да не хванеш червей, че става лошо Smile

5Важно! Re: Проблеми с компютъра on Нед Юни 28, 2009 1:11 am

Мушки

gotta move to the pain
gotta move to the pain
Пробвай с други антивирусни,аз ще питам наще...
Иначе...
Spoiler:
В компютърния свят троянският кон, наричан още троянец, е злонамерена програма, за която се твърди, че притежава някаква полезна цел, а всъщност би причинила нещо съвсем различно при изпълнението си, например: превземането на канали в IRC, изтриване на съдържание от твърдия диск, кражба на поверителни данни (пароли, информация за банкови сметки и кредитни карти) и др. Тези програми са получили името си от мита за големия, кух дървен кон, чрез който гърците печелят Троянската война, като се скриват в него и се промъкват в укрепения град Троя.

Троянските коне обикновено се разпространяват под формата на изпълними файлове за Microsoft Windows: .exe, .scr, .bat или .pif. Неопитният потребител, който работи с настройкте по подразбиране, при които разширенията на файловете се скриват, не е в състояние да разбере истинския вид на файла, ако е маскиран с т.нар. двойно разширение, например 'Readme.txt.exe', потребителят ще види единствено 'Readme.txt', като истинското разширение .exe ще остане скрито. За да е пълна заблудата, троянецът, след стартирането си, наистина би могъл да отвори някакъв текстов документ, Или да имитира инсталационен просес, но всъщност ще работи във фонов режим и тайно ще краде, променя или изтрива информаиция или настройки на компютъра, а дори би могъл да се използва от злонамерени трети лица за извършването на атаки върху други мрежи, най-често разпределени атаки от тип „отказ от услуга“ (Distributed Denial of Service - DDoS).

За да се защитите от троянските коне, никога не отваряйте приложения към електронните писма, които не сте очаквали да получите, особено ако подателят е неизвестен. Винаги използвайте противовирусна програма за проверка на файловете преди тяхното отваряне. Пазете се от файлове, свалени чрез програми за споделяне посредством p2p (peer-to-peer) като KaZaA или Gnutella. Това е един от най-известните начини за разпространение на троянските коне.

Никога не влизайте в сайтове, настояващи да ги гледате с IE при разрешен ActiveX Тази покана е еквивалентна на „елате без гащи“. Никога, ама никога не цъкайте на непознат файл, „за да се отвори, та да го видите за какво е.“ Уви, втория съвет го спазват само тези, които са се мъчили да си възстановят изгубените файлове.

Най-често троянския кон е създаден, за да контролира компютъра, на който е бил стартиран. Примери за такива троянски коне са NetBus, SubSeven, Back Orifice и др. Днешните противовирусни програми безпроблемно улавят по-голямата част от съществуващите троянски коне, но има и такива, които са специално проектирани да не се забелязват от противовирусния софтуер или да го обезвреждат.

Принципът на работа на троянския кон е доста прост — след изпъленението си на даден компютър (примерът е за компютри работещи с MS Windows) той създава ключове в т.нар. регистър (registry), откъдето си осигурява начално стартиране, когато се стартира операционната система. След като се зареди в паметта, той действа на принципа на сървър и отваря един или повече порта, чрез които злонамерени личности, използващи клиентска програма, пригодена да работи с дадения вид троянец, биха могли да използват заразения компютър. Клиентите често придобиват пълен контрол над компютъра и могат дори да местят курсора на мишката върху монитора, както и да четат, трият, или качват файлове.

Съществуват троянци, които се ъпдейтват сами до последна версия.

Радикален начин за борба е да се взима интернет през прокси, без гейтуей но на IE да са зададени неверни настройки, така че, да не може да се свърже с Интернет. Към момента няма злонамерена програма, (те са по-напредничави от добронамерените) която да търси на друго място настройките за връзка с интернет, освен от IE. А някои просто ползват IE за връзка, като го пускат през неговите API, без да се показва прозорец.

[i]Намерих и мнение на човек от калдата,с някаква програмка трие,ама го изгубих >.<
Страница посветена на триенето на троянчита:
тутутуруту
И една програмка...
тоест доста антивирусни...
клик
Пробвай с различни антивирусни,аз съм ползвала доста...
ZoneAlarm,Kaшперски *мразя яяяя*,BitDefender една с А...ама най-любима ми е Панда Антивирус...ама сигурно и още хиляди съм позвала...
Тъй че попитай и в дата и калдата,там има доста знаещи по този въпрос.
Bye!Mushki *livin` la vida SOFA xD*

6Важно! Re: Проблеми с компютъра on Нед Юни 28, 2009 3:43 am

libertywalk;

Fanpire
Fanpire
Значи Снеж имах го същия проблем ама не с коне.. Сканираш и гледаш къде се намира. На другия ден ако имаш Threat Detected - лошо. Сканираш и гледаш къде е вирус файла и го триеш. Пак сканираш и трябва Threat Detected-а да се е махнал. Не е ли, лошо си загазила.. Не мога да помогна повече. :sad При мен се махна..

Недей да сменяш Nod-a. Вредно е за компютъра, пък и това е най-добрата антивирусна.

7Важно! Re: Проблеми с компютъра on Нед Юни 28, 2009 5:06 am

Мушки

gotta move to the pain
gotta move to the pain
Има по-добри Very Happy

8Важно! Re: Проблеми с компютъра on Нед Юни 28, 2009 4:53 pm

drinkmysoul

Fanpire
Fanpire
Ignorance^^ написа:Има по-добри Very Happy

Наистина има Моята е перфектна и нямам никакви вируси с нея. :goodgrief

9Важно! Re: Проблеми с компютъра on Нед Юни 28, 2009 8:00 pm

libertywalk;

Fanpire
Fanpire
Най-добрата е. Какво като нямате вируси. Това не е показател. :bravo

10Важно! Re: Проблеми с компютъра on Нед Юни 28, 2009 11:05 pm

xxSnejy;

Fanpire
Fanpire
Ох леле нищичко не става :sad
Когато включа копмютъра и ми излиза това:

11Важно! Re: Проблеми с компютъра on Нед Юни 28, 2009 11:07 pm

Мушки

gotta move to the pain
gotta move to the pain
Питах татко и той каза:
ПРЕИНСТАЛАЦИЯ
Ако ще преинсталираш,всичките файлове си ги сложи на диск или флашка *ако имаш*,за да може след преинсталацията пак да ги имаш.

12Важно! Re: Проблеми с компютъра on Пон Юни 29, 2009 12:02 am

xxSnejy;

Fanpire
Fanpire
Охх ми флашката няма да побере всичко.Както и дае...Ще трябва да говоря с наще да извикат някой да го преинсталира.Благодаря на всички за помощта.

13Важно! Re: Проблеми с компютъра on Пон Юни 29, 2009 12:39 am

hiding in your eyes.

Fanpire
Fanpire
по-добре не запазвай нещата, защото ако са заразени няма никакъв смисъл от преинсталацията

14Важно! Re: Проблеми с компютъра on Пон Юни 29, 2009 3:58 pm

*Ashley Greene^^

Фен
Фен
Определено НОДА е най-бъгавата.По-добре си изтегли Аваст най-добрата е,ако решиш да я изтеглиш пиши тук или на ЛС,за да ти кажа какво да правиш Very Happy

15Важно! Re: Проблеми с компютъра on Пон Юни 29, 2009 6:56 pm

drinkmysoul

Fanpire
Fanpire
*Ashley Greene^^ написа:Определено НОДА е най-бъгавата.По-добре си изтегли Аваст най-добрата е,ако решиш да я изтеглиш пиши тук или на ЛС,за да ти кажа какво да правиш Very Happy

Или Avira. При нея не остават никакви вируси. (;

16Важно! Re: Проблеми с компютъра on Пон Юни 29, 2009 7:12 pm

Мушки

gotta move to the pain
gotta move to the pain
С Аваст можеш да си сканираш папката,но НЕ е най-добрата.Лозвай BitDefender.Доста добра е.Да не кажа,че е най-добрата.
След преинсталацията,като си сложиш нещата,отиди в старт менюто,програми,принадлежности,системни инструменти и пусни едно "дефрегмантиране на диска"
Това ще "подреди",така да се каже компютъра.След като го пуснах на лаптопа,започна да работи по-добре

17Важно! Re: Проблеми с компютъра on Пон Юни 29, 2009 7:41 pm

drinkmysoul

Fanpire
Fanpire
Ignorance^^ написа:С Аваст можеш да си сканираш папката,но НЕ е най-добрата.Лозвай BitDefender.Доста добра е.Да не кажа,че е най-добрата.
След преинсталацията,като си сложиш нещата,отиди в старт менюто,програми,принадлежности,системни инструменти и пусни едно "дефрегмантиране на диска"
Това ще "подреди",така да се каже компютъра.След като го пуснах на лаптопа,започна да работи по-добре

Има специални програми за дефрагментиране. Аз ползвам Smart Defrag, много добра е, и сканира автоматично без да правиш каквото и да е. Very Happy

18Важно! Re: Проблеми с компютъра on Сря Юли 01, 2009 7:53 pm

xxSnejy;

Fanpire
Fanpire
Айде аз пак ще поискам помощ.Значи днес си инсталирах Mozila Firefox и браузъра иска да инсталирам Flash player.До тук добре,но като искам да инсталирам флаш плеъра ми излиза
Някой може ли да ми помогне?

19Важно! Re: Проблеми с компютъра on Сря Юли 01, 2009 7:59 pm

Мушки

gotta move to the pain
gotta move to the pain
Иска да затвори firefox
Мисля,че е така
И в речник рових за думите,вероятно е така

20Важно! Re: Проблеми с компютъра on Сря Юли 01, 2009 8:00 pm

drinkmysoul

Fanpire
Fanpire
Аааа чек! Май се сетих нещоо :goodgrief Пише "be closed before" .. я пробвай да затвориш Мозилата.Ама не съм сигурна.

21Важно! Re: Проблеми с компютъра on Сря Юли 01, 2009 8:06 pm

Мушки

gotta move to the pain
gotta move to the pain
Преводът всъщност е нещо от тоя род: *несигурно*
Тези *долното firefox* заявления *wtf?такъв ми е речника*се нуждаят да бъдат затворени преди Adobe Flash бла бла може да бъде инсталиран.

APPLICATION
n
заявление, молба; приложение, употреба; прилежание*

22Важно! Re: Проблеми с компютъра on Сря Юли 01, 2009 10:26 pm

sylar

you can't spell bass without ass
Затвори си Мозилата и после го инсталирай

23Важно! Re: Проблеми с компютъра on Чет Юли 02, 2009 3:16 am

xxSnejy;

Fanpire
Fanpire
Мда като го затворих стана.Благодаря ви.

24Важно! Re: Проблеми с компютъра on Сря Сеп 09, 2009 7:34 pm

xxSnejy;

Fanpire
Fanpire
Еее само аз питам в тая тема както и да е...Значи като вляза в някоя папка и в ляво ми излизаще поле с команди или каквото се води там.А след като ми преинсталираха компа не ми излиза.
Spoiler:
Знаете ли как да го оправя?Рових се из настройките ама нищо не стана ;/ Надявам се да сте разбрали въпроса ми.

25Важно! Re: Проблеми с компютъра on Сря Сеп 09, 2009 8:34 pm

Little Dhampir

Fanpire
Fanpire
При мен понякога изчезва, но когато рестартна се оправя.

Sponsored content

Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 3]

Иди на страница : 1, 2, 3  Next